header image

Endorsements

Endorse Elise

New Ideas. New Leadership. Real Results.

Endorsements

The Women’s Campaign Fund

Learn More

US Chamber of Commerce

Learn More

The New York Post

Learn More

NFIB Fed PAC

Learn More

New York State Rifle & Pistol Association

Learn More

Independence Party of New York

Learn More

NTEU

Learn More

Citizens for Responsible Energy Solutions

Learn More

Conservative Party of New York State

Learn More

New York Reform Party

Learn More

Winning For Women

Learn More

NRA

Learn More

ClearPath Action Fund

Learn More

2018 Endorsements From Local Elected Officials

New York State Senators

  • Senator Jim Tedisco, 49th Senate District
  • Senator Patty Ritchie, 48th Senate District
  • Senator Kathy Marchione, 43rd Senate District
  • Senator Betty Little, 45th Senate District
  • Senator Joseph Griffo, 47th Senate District

Members of the State Assembly

  • Assemblywoman Mary Beth Walsh, 112th Assembly District
  • Assemblyman Dan Stec, 114th Assembly District
  • Assemblyman Marc Butler, 118th Assembly District
  • Assemblyman Ken Blankenbush, 117th Assembly District
  • Assemblyman Jake Ashby, 107th Assembly District

Family Farms and Agribusinesses

  • Valley Road Maple Farm, Thurman
  • River Bend Christmas Tree Farm, Lake Luzerne
  • Hidden Hollow Maple Farm, Warrensburg
  • Stateline Maple Farm, Salem
  • Rathbun’s Maple Sugar House, Whitehall
  • Fort Edward Bowling Alley Farmers Market, Fort Edward
  • Falls Farm & Garden, Hudson Falls
  • Capital Tractor Inc., Greenwich
  • Bennett’s Maple Products, Glens Falls
  • Battlehill Maple, Fort Ann
  • Argyle Cheese Farm, Argyle
  • Wright Way Dairy, Hermon
  • Woody’s Maple, Hermon
  • Willow Shade Farm, Edwards
  • Ware’s Sugar House, Winthrop
  • Trout Lake Maple, Gouverneur
  • Swain Farm, Madrid
  • Southville Maples, Nicholville
  • Skyes’ Maple Products, Harrisville
  • Shiltz Farms, Lawrence
  • Shady Lawn View Farm, Schuyler Falls
  • Norco Farms, Nicholville
  • McKnight’s River Breeze Dairy, Chase Mills
  • Maple River Syrup Company, Canton
  • Loomis Quarter Horses, Waddington
  • Laing Family Farm, Potsdam
  • Kaneb Orchards, Massena
  • J.P.L Farms Inc., Nicholville
  • Hurlbut’s Maple Products, Canton
  • Huntley Family Dairy, Canton
  • Greenwood Farms, Canton
  • Fine-n-Dandy, Waddington
  • Eggleston Farms, Hermon
  • Chester Maple Products, Lisbon
  • Chambers Farm, Heuvelton
  • Bullock Family Beef and Maple, Edwards
  • Brandy Brook Haven Farms, Madrid
  • Adon Farm, Potsdam
  • South Glens Falls Farmers Market, Moreau
  • Welcome Stock Farm, Schuylerville
  • Peckhaven Farm, Saratoga Springs
  • Gifford Farm, Gansevoort
  • Gansevoort Farmers Market, Gansevoort
  • Hanehan Family Dairy LLC, Saratoga Springs
  • Terry Thisse Farm, Martinsburg
  • Pominville Dairy LLC, Croghan
  • Moser’s Mapleridge Farm, Copenhagen
  • Moser Dairy, Copenhagen
  • Marks Farms, Lowville
  • Headwater Holstein Farm, Turin
  • Golfcrest Dairy, Lowville
  • Garylaine Farm, Lowville
  • Demko Dairy LLC, Lowville
  • Sheland Farms, Adams
  • Sawyer Enterprises, Watertown
  • Robbins Family Farm, Sackets Harbor
  • Peck Holmstead Farm, Carthage
  • Laisdell Dairy Systems, Adams
  • Homestead Fields, LaFargeville
  • Deer Run Dairy, Adams
  • Bechaz Dairy, Clayton
  • Subik Farms, Johnstown
  • Skiff’s Dairy Farm, Perth
  • Sammons Farms, Johnstown
  • Mac Vean Farms, Johnstown
  • Lee Hollenbeck Farm, Broadalbin
  • High Tower Farms, Broadalbin
  • Oomsview Holsteins, Constable
  • Merry Den Alpaca Farm, North Bangor
  • Meier’s Artisan Cheese, Ft. Covington
  • Glengarry Farms LLC, Burke
  • Dan’s Dairy LLC, Fort Covington
  • Childstock Farms, Malone
  • Burkeside Farm, Burke
  • Brockway Hilltop Farm, Fort Covington
  • Sayward’s Ridge View Farm, Willsboro
  • Manfred Family Farm, Westport
  • Lee Garvey Farm, Willsboro
  • Ben Weaver Farm, Willsboro
  • Beebe’s Farm, Moriah
  • Vesco Ridge Vineyards, West Chazy
  • Vision Quest Dairy, Ellenburg Depot
  • Spoor Farm, Ellenburg Depot
  • Rand Hill Maple, Altona
  • Parker Family Maple Farm, West Chazy
  • Northern Orchards Co. Inc., Peru
  • Maple Grand Farm, Peru
  • Manor Family Farm, Ellenburg Center
  • Leduc’s Green Acre Farm LLC, Champlain
  • Lamberton Farm, Mooers Forks
  • Hidden View Farm LLC, Champlain
  • Hebert Farm, Ellenburg Depot
  • Gonyo Brothers Farm, Mooers
  • Gonya Farm, Beekmantown
  • Giroux Poultry, Chazy
  • Giroux Dairy Farm, Chazy
  • G & M Farms, Plattsburgh
  • Furnace Brook Farm LLC, Peru
  • Forrence Orchards Inc., Peru
  • Ducharme Dairy, Chazy
  • Chazy Orchards, Chazy
  • Carpenter Meadows, Ellenburg Center
  • Brow’s Sugarhouse, West Chazy
  • Bassett Farms, Cadyville
  • Babbie Rural and Farm Learning Museum, Peru
  • Applejacks Orchard, Peru
  • Adirondack Farms, Peru

Clinton County

  • John Zurlo, County Clerk
  • Scot Zmijewski, Town Council Member, AuSable
  • Bradley Wright, Superintendent of Highways, Ellenburg
  • Patty Waldron, County Legislator, Area 6
  • Daniel Vesco, Town Council Member, Chazy
  • Cheryl Turner, Town Council Member, Beekmantown
  • Richard Trombley Jr., Deputy Supervisor, Ellenburg
  • Robert Timmons, County Legislator, Area 7
  • Stephen Southwick, Town Council Member, Champlain
  • George Seymour, Town Council Member, Schuyler Falls
  • Terry Sears, Town Council Member, Beekmantown
  • Darcy Pray, Town Council Member, AuSable
  • Richard Potiker, Town Supervisor, Schuyler Falls
  • Francis Peryea Jr., Town Council Member, Altona
  • Donald Perras, Town Council Member, Mooers
  • Daniel Nephew, Superintendent of Highways, Chazy
  • Bryan Moore, Deputy Supervisor, Champlain
  • Dianne Miller, Town Clerk, Peru
  • Jeff Menard, Town Supervisor, Mooers
  • Dale Menard, Village Trustee, Village of Rouses Point
  • Daniel McComb, Town Council Member, Clinton
  • Joseph LeClair, Town Council Member, Dannemora
  • Kelly LaFountain, Town Clerk, Beekmantown
  • Ricky Hunter, Town Council Member, Champlain
  • Mark Henry, County Legislator, Area 3
  • Sherman Hamel, Deputy Supervisor, Schuyler Falls
  • Kris Gilmore, Superintendent of Highways, Mooers
  • Tracy Eggleston, Town Council Member, Saranac
  • Dale Dowdle, Ward 3 City Council Member, City of Plattsburgh
  • Jon Douglass, Town Supervisor, Black Brook
  • Jason Dezan, Town Supervisor, Ellenburg
  • Cathy Devins, Town Council Member, Chazy
  • Mark Dame, County Legislator, Area 8
  • William “Bill” Chase, Town Supervisor, Dannemora
  • Irving Breyette III, Town Council Member, Mooers
  • Gary Bombard, Town Council Member, Ellenburg
  • Michael Bennet, Village Mayor, Village of Dannemora
  • Mary Lou Bell, Town Clerk, Saranac
  • Jonathon Beach, County Legislator, Area 2
  • Thomas Batha, Village Mayor, Village of Rouses Point
  • Larry Barcomb, Town Supervisor, Champlain
  • William Arthur, Town Supervisor, Chazy
  • Benjamin Arno, Deputy Mayor, Village of Rouses Point

Essex County

  • Kevin R. Zaumetzer, Superintendent of Highways, Jay
  • Mark Yandon, Superintendent of Highways, Newcomb
  • Dave Woods, Town Council Member, Ticonderoga
  • Tonya Thompson, Town Clerk, Ticonderoga
  • Wayne E. Taylor, Town Council Member, Ticonderoga
  • Douglas Snickles Jr., Superintendent of Highways, St. Armand
  • Scott C. Smith, Superintendent of Highways, Keene
  • Jerry Smith, Town Council Member, Keene
  • William J. Skufca Jr., Superintendent of Highways, Wilmington
  • Lorilee Sheehan, Town Council Member, Willsboro
  • Thomas R. Scozzafava, Town Supervisor, Moriah
  • Julie Schreiber, Town Clerk, Westport
  • Paul Salerno, Town Council Member, Moriah
  • Donald Sage, Town Council Member, Schroon
  • Craig H. Randall, Village Mayor, Village of Lake Placid
  • Jay Rand, Town Council Member, North Elba
  • Joseph A. Provoncha, County Clerk
  • Randy S. Preston, Chairman of the Board of Supervisors, Town Supervisor, Wilmington
  • Philip W. Pray, Superintendent of Highways, Chesterfield
  • Mary A. Pound, Town Clerk, Newcomb
  • Ronald J. Moore, Town Supervisor, North Hudson
  • James W. Monty, Town Supervisor, Lewis
  • Scott J. Monroe, Village Trustee, Village of Lake Placid
  • Bob Miller, Town Council Member, North Elba
  • Noel Merrihew, Town Supervisor, Elizabethtown
  • Thomas L. McDonald, Town Council Member, Jay
  • Michael Marnell, Town Supervisor, Schroon
  • Charles Lustig Jr., Deputy Town Supervisor, Willsboro
  • Claire LaPine, Town Council Member, Essex
  • David LaBar, Town Council Member, Minerva
  • David Kirkby, Town Council Member, Westport
  • Alicia Kelly, Town Clerk, Essex
  • Ronald Jackson, Town Supervisor, Essex
  • Peter Holderied, Village Trustee, Village of Lake Placid
  • Jay Heald, Town Council Member, Elizabethtown
  • Charles W. Harrington, Town Supervisor, Crown Point
  • Sam Grimone, Town Council Member, St. Armand
  • Shaun Gillilland, Vice-Chairman of the Board of Supervisors, Town Supervisor, Willsboro
  • Marshal Gero, Town Council Member, North Hudson
  • Rose French, Town Clerk, Moriah
  • Bradley French, Superintendent of Highways, Essex
  • John Fish, Superintendent of Highways, Minerva
  • Ellen S. Estes, Town Clerk, Keene
  • Laurie C. Dudley, Town Clerk, North Elba
  • Michael G. Diskin, County Treasurer
  • Stephanie DeZalia, Town Council Member, North Hudson
  • Barbara Darrah, Town Clerk, St. Armand
  • Richard Cutting, Essex County
  • Travis Crowningshield, Superintendent of Highways, Willsboro
  • Dorcey Crammond, Town Council Member, Ticonderoga
  • Stephen Corvelli, Town Council Member, Wilmington
  • Gerald L. Bruce, Town Clerk, Wilmington
  • Bridget Brown, Town Clerk, Willsboro
  • Donald Bott, Town Council Member, Newcomb
  • Sal Barnao, Superintendent of Highways, Ticonderoga

Franklin County

  • Justus Martin, Town Supervisor, Moira
  • Toni Johnson, Town Clerk, Bleecker
  • Arthur Willman, Jr., Town Supervisor, Franklin
  • Barry White, Town Council Member, Bangor
  • Steven Tucker, Town Council Member, Brighton
  • William Trombly, Town Council Member, Chateaugay
  • Tim Tallman, Town Council Member, Bangor
  • Andrea Stewart, Town Supervisor, Malone
  • Elaine Sater, Town Clerk, Brighton
  • Bruce Russell, Town Supervisor, Bellmont
  • Chad Rivers, Town Supervisor, Waverly
  • Susan Prue, Town Clerk, Constable
  • James Otis, Town Council Member, Burke
  • Eleanor Sue Nitto, Town Clerk, Duane
  • Judylane Nason, Town Clerk, Bellmont
  • Kevin Mulverhill, Franklin County
  • Gary Monica, Town Supervisor, Bangor
  • Laurie McGill, Town Clerk, Santa Clara
  • Andrew McGill, Superintendent of Highways, Santa Clara
  • Paul Maroun, County Legislator, District 6. Village Mayor, Village of Tupper Lake
  • Bruce Mallette, Superintendent of Highways, Malone
  • Arnold Lobdell, Town Council Member, Burke
  • Patricia Littlefield, Town Supervisor, Tupper Lake
  • Ned LeMieux, Jr., Superintendent of Highways, Duane
  • Michael Lawrence, Town Supervisor, Brandon
  • Greg Langdon, Town Council Member, Bellmont
  • William Greenwood, Town Council Member, Dickinson
  • Patricia Gillmett, Town Clerk, Harrietstown
  • Deborah Fraser, Town Clerk, Waverly
  • Mary Fontana, Town Council Member, Tupper Lake
  • Cynthia Durant, Town Council Member, Waverly
  • Andrea Dumas, County Legislator, District 3
  • Elizabeth Downing, Town Clerk, Burke
  • Timothy Crippen, Town Council Member, Burke
  • Gary Cring, Town Council Member, Duane
  • Andy Crary, Superintendent of Highways, Brighton
  • Matthew Clarke, Village Mayor, Village of Chateaugay

Fulton County

  • Terri Brubaker, Village Clerk, Village of Mayfield
  • Jay Zarrelli, City Council Member, Ward 5, Gloversville
  • Jack Wilson, Town Supervisor, Town of Johnstown
  • Joseph “Jamie” Ward, Village Mayor, Village of Mayfield
  • William Waldron, Supervisor, Ward 4, City of Johnstown
  • Darren Smith, Town Council Member, Bleecker
  • James Selmser, Town Supervisor, Caroga
  • Timothy Rizzo, Town Council Member, Town of Johnstown
  • Jack Putman, Town Council Member, Mayfield
  • Charles Potter, Supervisor, Ward 4, Gloversville
  • Nancy Parker, Town Clerk, Mayfield
  • Thomas Miles, Town Council Member, Ephratah
  • John Markiewicz, Village Trustee, Village of Northville
  • John Houle, Town Council Member, Oppenheim
  • Walter Lane, Town Council Member, Town of Johnstown
  • Linda Kollar, County Clerk, Fulton County
  • G. Michael Kinowski, Supervisor, Ward 2, City of Johnstown
  • Kathi Iannotti, City Council Member, Ward 2, City of Johnstown
  • Bradley Hayner, City Council Member, Ward 1, City of Johnstown
  • Nancy Hart, Town Clerk, Town of Johnstown
  • Richard Handy, Supervisor, Ward 1, City of Johnstown
  • James Groff, Town Supervisor, Northampton
  • Warren Greene, Supervisor, Ward 6, Gloversville
  • Jennifer Gilston, Town Council Member, Broadalbin
  • Linda Gilbert, Town Clerk, Caroga
  • Richard Giardino, Fulton County
  • Richard Fogarty, Town Council Member, Stratford
  • John Callery, Supervisor, Ward 3, City of Johnstown
  • Terri Brubaker, Village Clerk, Village of Mayfield
  • Cynthia Breh, Town Supervisor, Oppenheim
  • Edgar “Terry” Blodgett, County Treasurer, Fulton County
  • John Blackmon, Supervisor, Ward 3, Gloversville
  • Peter Betz, Town Council Member, Perth
  • Daryl Baldwin, Town Council Member, Town of Johnstown
  • Richard Argotsinger, Town Supervisor, Mayfield
  • Ivar Anderson, Town Council Member, Northampton

Hamilton County

  • Jane Zarecki, County Clerk
  • Steven Tomlinson, Town Supervisor, Hope
  • Richard Wilt, Town Supervisor, Arietta
  • Daniel Wilt, Town Supervisor, Lake Pleasant
  • Brian Wells, Town Supervisor, Indian Lake
  • Brian Taylor, Town Council Member, Morehouse
  • Mark Stuart, Town Council Member, Hope
  • John Stuart, Town Council Member, Hope
  • John Stortecky, Town Supervisor, Benson
  • Mary Stofelano, Town Clerk, Wells
  • Nancy Seifts, Town Council Member, Lake Pleasant
  • Clark Seaman, Town Supervisor, Long Lake
  • James Roblee, Superintendent of Highways, Indian Lake
  • David Pincombe, Deputy Supervisor, Benson
  • Bonnie Page, Village Clerk, Village of Speculator
  • Mary Ann Mosher, Town Council Member, Morehouse
  • Karen McComb, Village Trustee, Village of Speculator
  • Yvonne “Bonnie” Lutz, Town Clerk, Inlet
  • Dixie Lee LeBlanc, Town Clerk, Long Lake
  • Randy Lavarnway, Superintendent of Highways, Lake Pleasant
  • Amanda La Rue, Town Clerk, Morehouse
  • Beth Hunt, County Treasurer
  • Shawn Hansen, Superintendent of Highways, Inlet
  • John Frey, Town Supervisor, Inlet
  • William Farber, Town Supervisor, Morehouse
  • Hugh Farber, Superintendent of Highways, Morehouse
  • Julie Clawson, Town Clerk, Indian Lake
  • Tim Brownsell, Town Council Member, Inlet
  • Donald Beach, Town Supervisor, Wells
  • Karl Abrams, Hamilton County

Jefferson County

  • Clarence Woodruff, Town Council Member, Rutland
  • Robert Watson, Town Council Member, Philadelphia
  • Robert Washer, Village Trustee, Village of Glen Park
  • Mark Walczyk, City Council Member, City of Watertown
  • Louis Waite, Town Council Member, Champion
  • Daniel Villa, Town Council Member, Lyme
  • Ronald Thompson, Town Council Member, Alexandria
  • Leo Thompson, Village Trustee, Village of Brownville
  • Ronald Taylor, Town Supervisor, LeRay
  • Brian Tanner, Fire Commissioner Chair, Rutland
  • Brent Sweet, Town Supervisor, Alexandria
  • Gary Stinson, Town Supervisor, Rodman
  • Thomas Stewart, Town Council Member, Champion
  • Mary Smith, Town Clerk, LeRay
  • James Smith, Village Trustee, Village of West Carthage
  • Linda Sicley, Town Council Member, Worth
  • Douglas Shelmidine, Town Supervisor, Ellisburg
  • Timothy Scee, Town Supervisor, Hounsfield
  • Bruce Rohr, Superintendent of Highways, Watertown
  • Philip Reed, County Legislator, District 3
  • Tony Randazzo, Village Trustee, Village of Clayton
  • Todd Race, Village Trustee, Village of Adams
  • Grace Pruitt, Town Council Member, Pamelia
  • David Prosser, Town Council Member, Watertown
  • Victoria Pitcher, Town Council Member, Hounsfield
  • Deborah Pierce, Village Clerk, Village of West Carthage
  • Claude Phelps, Superintendent of Highways, Rutland
  • James Pelton, Village Trustee, Village of Mannsville
  • John Peck, County Legislator, District 7
  • Debra Payne, Town Clerk, Ellisburg
  • Trevor O’Dell, Town Council Member, Rutland
  • Bruce Nutting, Deputy Mayor, Village of Dexter
  • Diane Nier, Town Clerk, Hounsfield
  • Daniel Nevills, Town Council Member, Wilna
  • Jennifer Neff, Town Council Member, LeRay
  • James Nabywaniec, County Legislator, District 8
  • Nancy Murphy, Village Trustee, Village of Adams
  • George Moulton, Town Council Member, Adams
  • Matthew Montroy, Village Mayor, Village of Philadelphia
  • Michael Montigelli, County Legislator, District 5
  • Gizzelle Meeks, County Clerk, Jefferson County
  • Gary McCullouch, Village Trustee, Village of Black River
  • Charles McConnell, Village Trustee, Village of Brownville
  • Brenda McConnell, Village Clerk, Village of Brownville
  • Joanne McClusky, Town Council Member, Watertown
  • June McCartin, Town Clerk, Brownville
  • Daniel McBride, County Legislator, District 6
  • Timothy McAtee, Town Council Member, Watertown
  • Jeremiah Maxon, County Legislator, District 10
  • Steven Marcinkowski, Town Supervisor, Theresa
  • Laura Macklen, Town Clerk, Worth
  • Stephen Macaulay, Village Mayor, Village of Glen Park
  • Carson Lennox, Town Council Member, Hounsfield
  • Mark Leeson, Village Trustee, Village of Philadelphia
  • Corry Lawler, Town Council Member, Hounsfield
  • Carrie Lasage, Village Trustee, Village of Brownville
  • Richard Lane, Town Supervisor, Brownville
  • Kathleen LaClair, Town Clerk, Clayton
  • David Kellogg, Town Supervisor, Adams
  • William Kalin III, Town Clerk, Rutland
  • Alan Jones, Town Council Member, Lyme
  • William Johnson, County legislator, District 2
  • Patrick Jareo, County Legislator, District 9
  • Gordon Hutton, Town Council Member, Lorraine
  • Jessy Hudon, Town Clerk, Alexandria
  • Cheryl Horton, Town Supervisor, Philadelphia
  • Joseph Hodges, Town Council Member, Lorraine
  • Geoffrey Hillick, Village Trustee, Village of Alexandria Bay
  • Carol Hall, Town Council Member, Henderson
  • Stan Hajdasz, Town Council Member, Pamelia
  • Scott Gray, County Legislator, District 13
  • Bob Goutremout, Village Trustee, Village of Brownville
  • Jerry Golden, Village Mayor, Cape Vincent
  • Ken Gleason, Town Council Member, Rutland
  • Patrick Gibbens, Village Trustee, Village of Philadelphia
  • Patrick Gibbens, Village Trustee, Village of Philadelphia
  • Michael Freeman, Superintendent of Highways, Philadelphia
  • Daniel Frechette, Village Trustee, Village of Sackets Harbor
  • Charles Folsom, Town Council Member, Theresa
  • Wendy Flagg, Town Clerk, Henderson
  • Carolyn Fitzpatrick, County Legislator, District 12
  • Robert Ferris, County Legislator, District 11
  • Bruce Ferguson, Town Supervisor, Champion
  • Todd Farrington, Superintendent of Highways, Hounsfield
  • Robert Ewing, Village Trustee, Village of Cape Vincent
  • James Eves, Village Mayor, Village of Dexter
  • Logan Eddy, Town Council Member, Rutland
  • Gary Eddy, Town Supervisor, Rutland
  • Andrea Eaton, Village Trustee, Village of Mannsville
  • Nancy Dutton, Village Trustee, Village of Deferiet
  • Tammy Donnelly, Town Clerk, Orleans
  • Anthony Doldo, County Legislator, District 15
  • Paul Desormo, Town Council Member, Watertown
  • Pamela Desormo, Town Clerk, Watertown
  • Kim Delles, Town Clerk, Theresa
  • John Culkin, Town Supervisor, Henderson
  • Patrick Connor, Village Mayor, Village of Brownville
  • Amy Cole, Town Clerk, Antwerp
  • Philip Chatterton, Village Mayor, Village of Adams
  • Vance Carpenter, Town Council Member, Rodman
  • Sandra Carpenter, Town Council Member, Philadelphia
  • Robert Cantwell III, County Legislator, District 1
  • Gwen Call, Town Clerk, Pamelia
  • Bruce Call, Superintendent of Highways, Pamelia
  • Stanley Buzzell, Town Council Member, Champion
  • Joseph Butler, City Mayor, Watertown
  • James Bray, Village Trustee, Village of Sackets Harbor
  • Don Bourquin, Deputy Supervisor, Lyme
  • Barbara Boulton, Deputy Mayor, Village of Sackets Harbor
  • Robert Boucher, Village Mayor, Evans Mills
  • Samuel Biondolillo, Town Council Member, LeRay
  • Cathy Behling, Deputy Supervisor, Adams
  • Joel Bartlett, Town Supervisor, Watertown
  • Angela Alvarez, Village Clerk, Village of Mannsville
  • Lynne Altmann, Village Trustee, Village of Antwerp
  • Scott Allen, Town Supervisor Pamelia
  • Jennie Adsit, County Legislator, District 14

Lewis County

  • Gary Williams, Village Mayor, Village of Harrisville
  • Rosalie White, Town Supervisor, Leyden
  • Donald Vincent, Town Council Member, Pinckney
  • Terry Thisse, Town Supervisor, Martinsburg
  • Bruce Snyder, Town Council Member, Harrisburg
  • Randall Schell, Town Supervisor, Lowville
  • Karl Rauscher, Town Council Member, Lewis
  • Dorothea Pearson, Town Clerk, Pinckney
  • Marilyn Patterson, Town Supervisor, Greig
  • Thomas Osborne, County Legislator, District 9
  • Theodore Nevills, Town Council Member, Harrisburg
  • Bruce Myers, Superintendent of Highways, Leyden
  • Mark Moshier, Village Mayor, Village of Castorland
  • Bryan Moser, County Legislator, District 4
  • Michael Monnat, Village Mayor, Village of Croghan
  • Andrew Millick, Town Council Member, Leyden
  • Richard Meagher, Superintendent of Highways, Osceola
  • Patrick Mahar, Superintendent of Highways, Denmark
  • Todd Lyndaker, Town Council Member, Croghan
  • Richard Loomis, Town Council Member, Montague
  • Barbara Loomis, Town Clerk, Montague
  • Clifford Lehman, Village Trustee, Village of Constableville
  • Joseph “Chuck” Langs, Town Council Member, Diana
  • Gregory Kulzer, County Legislator, District 7
  • William Knapp, Town Council Member, Greig
  • Alan Klossner, Village Mayor, Village of Constableville
  • Jerry King, County Legislator, District 10
  • Peter Keys, Town Supervisor, New Bremen
  • Linda Hoskins, County Clerk, Lewis County
  • Joseph Genter, Village Trustee, Village of Constableville
  • James Freeman, Town Council Member, Watson
  • Thomas Fleming, Town Council Member, Denmark
  • Lawrence Dolhof, County Legislator, District 8
  • Douglas Dietrich, Town Council Member, Martinsburg
  • James Der, Town Supervisor, Denmark
  • Richard Chartrand, County Legislator, District 5
  • Vickie Carpinelli, Town Council Member, Osceola
  • Michael Carpinelli, Lewis County
  • Ronald Burns, County Legislator, District 3
  • Mike Birchenough, Town Council Member, Pinckney
  • Stephen Bernat, Town Supervisor, Harrisburg
  • Robert Amidon, Town Council Member, Pinckney

Saratoga County

  • Michael Zurlo, Saratoga County
  • Benny Zlotnick, Town Council Member, Milton
  • Arthur Wright, Town Supervisor, Hadley
  • Kirklin Woodcock, Superintendent of Highways, Wilton
  • Thomas Wood III, Town Supervisor, Saratoga
  • Sandra Winney, Town Supervisor, Providence
  • Rod Lee Wilday, Town Council Member, Galway
  • Steve Streicher, Town Council Member, Wilton
  • Kevin Veitch, Town Council Member, Greenfield
  • Alan VanTassel, Town Council Member, Moreau
  • Judy Traeger, Town Council Member, Day
  • Gary Squires, Town Council Member, Saratoga
  • Michael Smith, Town Supervisor, Galway
  • Pauline Smead, Town Clerk, Hadley
  • Wayne Seelow, Superintendent of Highways, Edinburg
  • Jean Raymond, Town Supervisor, Edinburg
  • Marie Penino, Town Council Member, Edinburg
  • Daniel Pemrick, Town Supervisor, Greenfield
  • Bill Peck, Town Supervisor, Northumberland
  • Scott Ostrander, Town Supervisor, Milton
  • Donald Ormsby, Superintendent of Highways, Saratoga
  • Kyle Noonan, Town Council Member, Moreau
  • Denise Murphy, Town Clerk, Northumberland
  • William Mevec, Town Clerk, Milton
  • John McEachron, Town Council Member, Wilton
  • Linda McCabe, Town Clerk, Saratoga
  • Lee Ann McCabe, Town Clerk, Moreau
  • Richard Lucia, Town Supervisor, Corinth
  • Carl Lawrence, Town Council Member, Hadley
  • John Lant, Town Council Member, Wilton
  • Ronald Ladd, Superintendent of Highways, Day
  • Todd Kusnierz, Town Supervisor, Moreau
  • Edward Kinowski, Town Supervisor, Stillwater
  • Arthur Johnson, Town Supervisor, Wilton
  • Janet Johansson, Town Council Member, Edinburg
  • James Jennings, Town Council Member, Saratoga
  • Andrew Jarosh, County Treasurer, Saratoga County
  • David Forbes, Superintendent of Highways, Milton
  • Craig Hayner, County Clerk, Saratoga County
  • Charles Hanehan, Town Council Member, Saratoga
  • Gene Greco, Town Council Member, Edinburg
  • Jeffrey Gray, Town Council Member, Day
  • Denise Ferguson, Town Clerk, Edinburg
  • Toby Edwards, Town Council Member, Edinburg
  • Margaret Defoe, Town Clerk, Galway
  • Sue Cunningham, Town Clerk, Stillwater
  • Daniel Cochran, Town Council Member, Greenfield
  • Rick Capasso, Town Council Member, Greenfield
  • Patricia Bryant, Town Council Member, Northumberland
  • Duane Bogardus, Town Council Member, Wilton
  • Sue Baldwin, Town Clerk, Wilton
  • Fred Arnold, Town Council Member, Galway
  • Preston Allen, Town Supervisor, Day

Saint Lawrence County

  • Jeremy Thompson, Town Council Member, Fine
  • Shelly Youngs, Village Mayor, Village of Hammond
  • Sheri Wilson, Town Council Member, Lawrence
  • Gary Wells, Town Council Member, Madrid
  • Karen Wayering, Town Clerk, Hermon
  • Donald Ward III, Town Council Member, Clare
  • Curran Wade Jr., Town Council Member, Gouverneur
  • Tracy Typhair, Superintendent of Highways, Fine
  • Charles Tracy, Town Council Member, Hermon
  • Joe Timmerman, County Legislator, District 10
  • Vicki Thornhill, Town Clerk, Oswegatchie
  • Melanie Thomas, Town Clerk, Pierrepont
  • Gilbert Sochia, Town Council Member, Hopkinton
  • Kelly J. Smith II, Superintendent of Highways, Clifton
  • Karen Simmons, Town Council Member, Fowler
  • Gail Schneider, Town Council Member, Louisville
  • John Russell, Town Council Member, Clifton
  • Mary Lou Rupp, County Clerk
  • Christopher Rose, Town Council Member, Brasher
  • Ronald Robert, Town Council Member, Colton
  • Robert Ritchie, Town Council Member, Gouverneur
  • Bernard Reed Jr., Town Council Member, Hermon
  • David Price, City Council Member, Ogdensburg
  • Eugene Prashaw, Village Trustee, Village of Richville
  • Matthew O’Bryan, Village Trustee, Village of Waddington
  • Alfred Nichols, Town Supervisor, Oswegatchie
  • Rick Newvine, Town Council Member, Fowler
  • Roger Murray, Town Council Member, Pierrepont
  • David Murray, Town Clerk, Morristown
  • Kevin Murdock, Superintendent of Highways, DePeyster
  • Robert McNeil, Town Council Member, Lisbon
  • Travis McKnight, Town Council Member, Waddington
  • Dahl McCormick, Town Council Member, Pierrepont
  • Mary Mazurkiewicz, Village Clerk, Village of Hammond
  • Shawn Macaulay, Town Council Member, Morristown
  • Joseph Lightfoot, County Legislator, District 3
  • Jan Lennox, Town Supervisor, Edwards
  • Henry Leader, County Legislator, District 5
  • Lillian LaRose, Town Council Member, Oswegatchie
  • Bruce LaRose, Town Council Member, Oswegatchie
  • Joel LaPierre, County Legislator, District 4
  • Charles Kerr, Town Council Member, Russell
  • Dan Huntley, Town Council Member, Pierrepont
  • Charles Hooven, Town Supervisor, Clifton
  • Donald Hooper, County Legislator, District 1
  • Grace Hawley, Town Council Member, Colton
  • Kelly Harmer, Town Clerk, Fowler
  • Michael Hammond, Village Mayor, Rensselaer Falls
  • Donald Greene, Superintendent of Highways, Hammond
  • Stephen Green, Superintendent of Highways, Hopkinton
  • David Forsythe, County Legislator, District 2
  • Kathy Emlaw, Town Clerk, Norfolk
  • Tess Eells, Town Clerk, Russell
  • Randy Durham, Superintendent of Highways, Fowler
  • Larry Denesha, County Legislator, District 6
  • Tom Demo, Town Council Member, Parishville
  • Howard Demick, Town Council Member, Hammond
  • Patricia Davis, Town Clerk, Edwards
  • Al Dailey, Town Council Member, Lisbon
  • Conrad Cook, Town Council Member, Parishville
  • Eldon Conklin, Town Council Member, Gouverneur
  • Chad Colbert, County Legislator, District 11
  • Pamela Catanzarite, Town Clerk, Massena
  • Michael Cappellino, Town Supervisor, Fowler
  • Marion Bowhall, Town Clerk, Gouverneur
  • Lynn Bishop, Town Council Member, Fowler
  • Wayne Ashley, City Mayor, Ogdensburg
  • Donna Arquiett, Town Clerk, Colton
  • Jeffrey Andrews, Town Council Member, Fowler
  • Kevin Acres, Chairman of the Board of Legislators, County Legislator, District 8

Warren County

  • Nathan York, Warren County
  • Patrick Wood, Superintendent of Highways, Thurman
  • Krista Wood, Town Clerk, Horicon
  • Susan Wilson, Deputy Supervisor, Bolton
  • Michael Wild, County Supervisor, Queensbury
  • John Thomas, Town Board Member, Stony Creek
  • Frank Thomas, Town Supervisor, Stony Creek
  • Michael Swan, County Treasurer, Warren County
  • Nancy Stannard, Town Board Member, Lake George
  • Matthew Sokol, County Legislator, Queensbury
  • Sylvia Smith, Town Board Member, Horicon
  • Matthew Simpson, Town Supervisor, Horicon
  • William Sherman, Superintendent of Highways, Bolton
  • Gail Seaman, Town Board Member, Thurman
  • Bryan Rounds, Town Board Member, Warrensburg
  • Steve Ramant, Town Board Member, Hague
  • Raymond Perry, Village Trustee, Village of Lake George
  • Michael Packer, Town Board Member, Chester
  • Robert Olson, Town Board Member, Horicon
  • Mark McLain, Town Board Member, Lake Luzerne
  • Brad Magowan, County Supervisor, Queensbury
  • Daniel Hitchcock, Superintendent of Highways, Johnsburg
  • Frank Hill, Town Board Member, Horicon
  • Kenneth Higgins, Town Board Member, Horicon
  • Joan Harris, Town Board Member, Thurman
  • Janet Hanna, Town Clerk, Hague
  • Darian Granger, Superintendent of Highways, Horicon
  • Kevin Geraghty, Town Supervisor, Warrensburg
  • Edna Frasier, Town Supervisor, Hague
  • Martin Fitzgerald II, Town Board Member, Hague
  • Karen DuRose, Town Board Member, Chester
  • Ronnie Deuel, Superintendent of Highways, Lake Luzerne
  • Ron Conover, Town Supervisor, Bolton
  • Donna Combs, Town Clerk, Warrensburg
  • Douglas Beaty, County Supervisor, Queensbury
  • John Bast, Town Board Member, Hague
  • Caroline Barber, Town Clerk, Queensbury

Washington County

  • Deb Witherell, Deputy Supervisor, Fort Ann
  • Paul Winchell, Superintendent of Highways, Fort Ann
  • Barbara Winchell, Town Council Member, Fort Ann
  • Darrell Wilson, Town Council Member, Putnam
  • Marcinda Wilbur, Town Clerk, Dresden
  • Allen Wilbur, Town Council Member, Dresden
  • Eric Whitehouse, Town Council Member, Greenwich
  • Daniel Washburn, Town Council Member, Kingsbury
  • Lance Wang, Town Council Member, White Creek
  • Matthew Traver, Village Mayor, Fort Edward
  • Gretchen Stark, Town Council Member, Fort Ann
  • Jay Skellie, Town Supervisor, Jackson
  • Travis Rea, Town Council Member, Jackson
  • Robert Shay, Town Supervisor, White Creek
  • Daniel Shaw, Town Supervisor, Easton
  • Stephanie Safka, Town Council Member, Whitehall
  • John Rozell, Town Supervisor, Whitehall
  • Carol Rich, Town Council Member, Jackson
  • Matt Rathbun, Town Council Member, Granville
  • Louis Pratt II, Superintendent of Highways, Whitehall
  • George Perkins, Town Council Member, Greenwich
  • Steven Patrick, Town Council Member, Greenwich
  • Neal Orsini, Town Council Member, Fort Edward
  • David O’Brien, Town Supervisor, Hampton
  • Randy Moy, Town Council Member, Easton
  • Richard Moore, Town Supervisor, Fort Ann
  • Shelley McKernon, Town Clerk, Argyle
  • Aindrea Lundberg, Town Council Member, Easton
  • Howard Law, Town Council Member, Salem
  • Brian LaRose, Village Mayor, Granville
  • Travis Keys, Superintendent of Highways, Salem
  • Robert Jeffords, Town Council Member, Greenwich
  • Dana Hogan, Town Supervisor, Kingsbury
  • Matthew Hicks, Town Supervisor, Granville
  • Audrey Hicks, School Board Member, Granville
  • Bill Herrick, Town Council Member, Easton
  • Robert Henke, Town Supervisor, Argyle
  • Samuel Hall, Town Council Member, Fort Ann
  • Dana Haff, Town Supervisor, Hartford
  • William Haessly, Town Council Member, Kingsbury
  • Butch Gilchrest, Town Council Member, Salem
  • Henry Freebern, Town Council Member, Kingsbury
  • Doug Ford, Deputy Supervisor, Cambridge
  • Elizabeth Foote, Town Council Member, Hartford
  • Duane Flowers, Town Council Member, Argyle
  • Dennis Fletcher, Town Council Member, Fort Ann
  • Bruce Ferguson, Town Council Member, Salem
  • Richard Doyle, Town Council Member, Kingsbury
  • Ed Carpenter, Village Trustee, Village of Fort Edward
  • Brian Campbell, Town Supervisor, Hebron
  • Gary Burch, Town Council Member, Hartford
  • Scott Brownell, Town Council Member, Easton
  • John Boucher Jr., Village Trustee, Village of Fort Edward
  • Carman Bogle, Washington County
  • Marcus Blanck, Town Council Member, Salem
  • Barbara Beecher, Town Council Member, Hartford
  • John Barton, Village Mayor, Hudson Falls
  • John Barber Jr., Town Council Member, Dresden
  • Richard Ayers, Town Council Member, Argyle
  • George Armstrong Sr., Village Trustee, Village of Whitehall